Švietimas

2019 m. Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkų nuo 2012 metų atliekamas tyrimas parodė, kad Lietuvos pajūryje dažniausiai randamos šiukšlės yra plastikinių maišelių, indelių, puodelių, butelių kamštelių liekanos. Todėl skatindama keisti savo plastiko vartojimo įpročius asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją (KIDE“) pakvietė klaipėdiečius į ekofestivalį „Kitokios Kalėdos“. Šio festivalio metu buvo suteikta galimybė įvairiapusiškai susipažinti su būdais, kaip paprastai galima keisti savo įpročius ir sumažinti plastiko sunaudojimą buityje.

Dviejų dienų renginyje lankytojų laukė:

  • Kūrybinės dirbtuvės „Kalėdos KITA FORMA“ ir KŪRYBOS KAMPAS 360. Čia iš antrinių žaliavų buvo kuriam įvairūs buityje reikalingi daiktai; siekiant išvengti Kalėdų karštinės ir savo aplinkoje rastos medžiagas buvo panaudotos kūrybiškai ruošiantis didžiosioms metų šventėms.
  • Diskusija „Baltijos šiukšlės ir jų poveikis aplinkai“, „Ką darysime su plastiku?“, „Bibliotekos indėlis į eko mąstymo skatinimą visuomenėje“, kurios kvietė apsižvalgyti ir pasvarstyti, kaip patys galime prisidėti prie savo aplinkos gerinimo.
  • Mugė-paroda NULA, kurioje artimiau susipažinta su tvariu gyvenimo būdu, daiktais be plastiko ir buvo galimybė šiuos daiktus įsigyti
  • Eko žaidimų erdvė-paroda. Šioje parodoje buvo galimybė pamatyti ir žaidžiant pajausti, kiek džiaugsmo ir smagių akimirkų gali suteikti klasikiniai žaidimai pagaminti iš antrinių žaliavų.

————

Asociacija KIDE 2019 m. spalio-gruodžio mėnesiais vykdė projektą “Tvaraus vartojimo iššūkis: ar išgyvensime be plastiko”, kurio metu buvo organizuojamas ekofestivalis KITOKIOS KALĖDOS.

Projektą finansavo:

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, projektą administravo Klaipėdos miesto savivaldybė; 

UAB Orion Global PET;

UAB NEO GROUP