Savanorystė

KIDE veikia bendradarbiaudama su savanoriais, Klaipėdos miesto gyventojais ir įvairių sričių ekspertais: architektais, urbanistais, psichologais, sociologais, menininkais, komunikacijos specialistais.

2021 m. KIDE ir asociacijos savanorių bei ekspertų inicijuota urbanistinė visuomeninė iniciatyva MŪSŲ KLAIPĖDA, suburta skatinti darnaus vystymosi principais paremtą urbanistinę plėtrą ir Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimą.

2020 m. birželio mėn. dėl Klaipėdoje nuolat besikartojančios kvapų, triukšmo ir kietųjų dalelių taršos, KIDE su partneriais ir savanoriais Lietuvininkų aikštėje surengė Tarptautinės vaikų gynimo dienos koncertą „Už vaikų teisę į sveiką ir saugią aplinką“. Renginiu buvo siekiama atkreipti LR Vyriausybės dėmesį į Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 8 straipsnį: vaikai turi teisę į sveikatą bei sveiką ir saugią aplinką.

Nuo 2018 m. Klaipėdos miesto gyventojai aktyviai stebi gyvenamąją aplinką šalia pramonės įmonių. Apie aplinkosaugos pažeidimus informuoja KIDE ir atsakingas institucijas.